Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 31 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | 228g |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, expert, Intermediate |
| Controller Mode | MODE2, MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | / |
| Charging Time | 70min |
| Dimensions | 38x12x37cm |
| Remote Distance | 120m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Plastic |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.