Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.96 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 25 × 12 cm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Riveter Gun Type | Blind Rivet Guns |
| Power Type | Pneumatic Rivet Guns |
| Brand Name | YOUSAILING |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 4000MV |
| Maximum Torque | 9400N |
| Nozzles | 3.2mm, 4.0mm, 4.8mm |
| Stroke | 18mm |
| Capacity A | 3.2mm, 4.0mm, 4.8mm aluminum and iron rivets |
| Capacity B | 3.2mm, 4.0mm Stainless Steel Rivets |
| Average Air Consumption | 70L/min |
| Working Pressure | 5.0-7.0 bar |
| Noise | With Silencing device, low noise |
| Net Weight | 1.36kg |
| Vacuum Function | Put on cup, vacuum works; put off cup, vacuum off |
Instock
There are no reviews yet.