Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Electric |
| Material | aluminum |
| Brand Name | youngdo |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Voltage | 12 Volts |
| Recommended Uses For Product | Tire Inflation |
| Power Source | Battery Powered |
| Noise Level | 68 dB |
| Special Feature | Pressure Detection, Portable, LED Light, Cordless, Quick Inflation |
| Maximum Power | 60 Watts |
| Color | Black |
| Product Dimensions | 2.76"L*2.16"W*6.77"H |
| Style | Vertical |
| AC Adapter Current | 6 Amps |
| Model Name | Tire inflator portable air compressor |
| Hose Length | 20 Centimeters |
| Manufacturer | YOUNGDO |
| Item Weight | 2.05 pounds |
| Item model number | 0166 |
| Batteries | 3 A batteries required. (included) |
| Special Features | Pressure Detection, Portable, LED Light, Cordless, Quick Inflation |
| Wattage | 60 watts |
Instock
There are no reviews yet.