Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Origin | CHINA |
| Size | 73.6*80*60mm |
| Model Number | YK-BPW1 |
| Material | ABS |
| Application | Wrist |
| Brand Name | yongrow |
| yongrow Model | YK-BPW1 |
| Item Type | blood pressure |
| Certification | CE |
| Color | Black |
| Test Method | Oscillation Method |
| Power Supply | DC6V 1.5V *2 AAA batteries( not include) |
| Display | LCD |
| Power | 2 AAA alikaline batteries |
| Air Pressure | 50kPa~105kPa |
| Weight | 25g (with wristbrand, without battery) |
| Blood pressure Range | 20-280mmHg |
| For wrist circumference range | 13.5cm-19.5cm |
Instock
There are no reviews yet.