Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 2000-3999W |
| Max. Cutting Depth | 45.5mm |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Blade Diameter | 7 Inch, 160mm |
| Brand Name | Yofidra |
| Saw Type | Circular Saw |
| Motor type | Brushless |
| Name | Electric Circular Saw |
| Size | 7 Inch |
| 45°Cutting Depth | 0-35.5mm |
| 90°Cutting Depth | 0-45.5mm |
| Type Of Sheets | 40 Teeth |
| Cutting Angle | 0-45 ° |
| No-load speed | 10800RPM |
Instock
There are no reviews yet.