Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 27 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Power Source | Battery |
| Brand Name | Yofidra |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Product Name | Electric Pruner Shear |
| Working voltage | 18V |
| Maximum cutiing diameter | 30MM |
| Gear | 2 Gears |
| Motor | Brushless Motor |
| Blade material | SK5 high carbon steel |
| Working temperature | -10℃~60℃ |
| Charging Voltage | 110-220V |
| Battery Capacity | 7500mAh |
Instock
There are no reviews yet.