Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 67 × 36 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Certification | CE |
| Power | 550 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Wheelbase | 325MM |
| Remote Distance | 100M |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 521.5*267mm |
| Model Number | YK4106 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, ABS |
| Brand Name | Maisto |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.