Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 21 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 995D+-I |
| is_customized | Yes |
| Brand Name | YIHUA |
| Certification | CE, FCC, UL |
| Rate power of soldering station | 810W |
| Power of soldering iron | 110W |
| Main unit dimensions | L148*W99*H134mm |
| Temperature of hot air gun | 100~480°C/212°F~896°F |
| Temperature of soldering iron | 200~480°C/392°F~896°F |
| Screen display | LCD |
| Feture 1 | Soldering iron station |
| Feture 2 | Hot air rework station |
| Feture 3 | Heat gun |
| Feture 4 | 110W soldering iron |
| Soldering tips type | 902 |
Instock
There are no reviews yet.