Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 22 × 30 cm |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 948-II |
| is_customized | Yes |
| Brand Name | YIHUA |
| Certification | CE |
| Set: | 948- II |
| Power: | 780W |
| Size: | 253*186*124mm |
| Fuse: | 250V 1A |
| Shell protection grade: | IP20 |
| Tip-to-ground voltage: | <2 |
| Tip to ground impedance: | less than 2 |
| Warming time: | rapid warming |
| Types of Welding Stations | Constant temperature welding station |
| Output voltage: | 24V |
| Dimension: | 38.3*29.8*17cm |
| Heating element | Soldered ceramic heating element |
| Display | LED display |
| 4 in 1 | solder sniffer /soldering station /Wand/ air blower |
| strong point | Auto Hibernate, |
| strong point 1 | Auto Power Off |
| Storage function: | Three segments to store data |
| Electric Tin Sucker | powerful suction power |
| suction pen | Strong suction vacuum wands |
| Heat Guns | Brushless fan, skeleton heating core |
| soldering iron | Ceramic Heating Core |
Instock
There are no reviews yet.