Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.085 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Meters | 150m 200m |
| Model Number | 100% Original gsoul YGK G SOUL X8 Upgrade 8 Braided Multifilament PE |
| Buoyancy Characteristic | Floating Line |
| Shape | Level |
| With Ruler or Not | No |
| With Scale or Not | No |
| Position | Ocean Boat Fishing, Ocean Rock Fshing, Ocean Beach Fishing, LAKE, River, Reservoir Pond, stream |
| Material | braided wire |
| Brand Name | YGK |
| Origin | Jp(origin) |
| Length | 150M/200M |
| Weaves | 8 Strands |
| Color | Multi Green (15cm white per 1m green) |
| Line Number(150M) | 0.6/0.8/1.0/1.2/1.5/2.0/3.0/4.0 |
| Line Number(200M) | 0.6/0.8/1.0/1.2/1.5/2.0/3.0/4.0 |
| Strength Test (LB, 150M) | 14/16/22/25/30/40/50/60 |
| Strength Test (LB, 200M) | 14/16/22/25/30/40/50/60 |
| Abrasion Resistance | Strong |
| Memory | Extremely Low |
| Coating Layer | Yes |
| Gravity | 0.98 |
| Feature | 15cm white per 1M green |
Instock
There are no reviews yet.