Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 9 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | YES |
| Drone Weight | 60g |
| Takeoff Weight | 60g |
| Transit Time (Days) | 120M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | X320 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3*AA battery |
| Remote Distance | 300M |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | Fremego |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Feature 1 | RC PLANE |
| Feature 2 | RC AIRCRAFT |
| Feature 3 | X320 RC AIRPLANE |
Instock
There are no reviews yet.