Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.215 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Placement on Vehicle | Front |
| Special Features | Aluminum Alloy Intercooler Pipe |
| Item Weight | 194g |
| Item Height | 2.5m |
| Item Width | 38m |
| Item Length | 300m |
| Model Name | Straight or 45 Degrees |
| Model Year | Universal |
| Car Maker | universal |
| Origin | Mainland China |
| Material | 6061 Aluminum Alloy |
| Item Type | Air Intakes |
| OEM NO. | Aluminum Alloy Intercooler Pipe |
| Inner Diameter | 33mm / 1.30"(D) |
| Size | 1.5" |
| Total Length | 300mm/1 feet |
| Outer Diameter | 38mm / 1.50"(D) |
| Wall Thickness | 2.5mm / 0.10"(T), 12 Gauge |
Instock
There are no reviews yet.