Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | kS-317 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Beginner |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Suede |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | Satin |
| Heel Type | Cuban Heel |
| Heel Height | Med (1 3/4" to 2 3/4") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | Rhinestone |
| Closure Type | ZIP |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | WUXIJIAO |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
Instock
There are no reviews yet.