Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Material / Metal Processed | Carbon Steel, Stainless Steel, Aluminium Alloy |
| Rated Input Voltage | 380 V |
| Max. Load Power Capacity | 11KVA |
| Output Polarity | AC/DC TIG |
| Rated Output Current (TIG) | 315 A |
| Rated Output Voltage (TIG) | 380 V |
| Condition | New |
| Place of Origin | Tianjin, China |
| Brand Name | wirun |
| Arc Current | 315A |
| Motor Type | DC MOTOR |
| Dimensions | 620*350*750mm |
| Usage | aluminum, stainless steel |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 1 year |
| Key Selling Points | Competitive Price |
| Weight (KG) | 55 KG |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| rated input current | 17a |
| rated input power | 11kva |
| duty ratio | 10-90% |
| dimension | 620*350*750mm |
| net weight | 55kg |
Instock
There are no reviews yet.