Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.384 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 23 × 17 cm |
| Power | 260 Brush Motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-20 mins |
| Warning | Other |
| Remote Distance | About 35m |
| Warranty | 30 |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 34*14*16cm |
| Model Number | C54-1 C54 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | XKS |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.