Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.078 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 25 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Description |
| Steering servo | AS description |
| Power | AS description |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20 mins |
| Tire Track | AS description |
| Wheelbase | AS description |
| Warning | N0 |
| Remote Distance | 50meters |
| Warranty | 30DAYS |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 42x16x16cm |
| Torque | AS description |
| Model Number | WPL C54 C54-1 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.2V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.