Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.165 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Throttle servo | As Description |
| Steering servo | As Description |
| Power | 6V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 Minutes |
| Tire Track | As Description |
| Wheelbase | As Description |
| Warning | Full Charge As First Play |
| Remote Distance | about 35m |
| Warranty | |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 31cm*11.3cm*14.7cm |
| Torque | As Description |
| Model Number | WPL C24 RTR |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 6V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | WPL, WPL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| 3C | Certificate |
| RC Car | WPL C24 |
| Remote Control Car | RC Crawler Truck |
Instock
There are no reviews yet.