Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 16 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Flight Time | 25min |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.4V |
| Remote Distance | 35-45M |
| Material | Plastic |
| Brand Name | OEMG |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.