Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 16 × 21 cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Other |
| Warranty | 30days |
| Scale | 1:16 |
| Model Number | WPL C14 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | about 25 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Distance | About 30-80m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | XKS |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Type | Truck, Off-Road Car |
| 8 years old"> Age Range | 8 years old">> 8 years old |
| Remote Control | Radio Control |
| Verion | KIT/RTR |
| Car Battery | 6V 700mA |
Instock
There are no reviews yet.