Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Type Number | B-16 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not suitable for under 8 years old |
| Warranty | Factory Warranty |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | B-16 |
| Motor | Brush Motor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 25 min |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2*AA |
| Remote Distance | 35m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.