Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| MIL-STD-810G | No |
| IP68/IP69K | No |
| Built in radiator | No |
| Charging Power | 80W |
| Touch Screen | Yes |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Bluetooth Version | YSE |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Battery Capacity Range | 4500-5999 mAh |
| Rear Camera Quantity | 2 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | In-Screen Fingerprint Recognition, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | other |
| 3.5mm Headphone Port | YES |
| Fast Charging | SuperVOOC |
| Screen Type | Fullview Display |
| Rear Camera Pixel | 50MP |
| Front Camera Pixel | 16MP |
| Battery Capacity(mAh) | 5500 |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | qualcomm |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 2400×1080 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, Portuguese, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.67" |
| Cellular | 3G, 2G, 4G, 5 G |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | OnePlus |
| Oneplus Model | Nord CE4 Lite |
| Origin | Mainland China |
| Height | 162.9mm |
| Width | 75.6mm |
| Thickness | 8.1mm |
| Weight | 191g |
| Pulse-Width Modulation | 480 Hz |
| HBM / Peak Brightness | 1200 / 2100 nits |
| Operating System | OxygenOS 14.0 based on Android 14 |
| CPU | Qualcomm Snapdragon 695 5G |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1, Support SBC/AAC/aptX HD/LDAC |
| Positioning | GPS(L1), BDS(B1I), GLONASS(G1), GALILEO(E1), QZSS(L1) |
| Hybrid Slot | Dual Nano-SIM/One Nano-SIM & one MicroSD, up to 2TB |
| Audio | Dual Stereo Speakers |
Instock
There are no reviews yet.