Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Power | 120W |
| Touch Screen | Yes |
| Bluetooth Version | YSE |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | In-Screen Fingerprint Recognition, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | Xiaomi HyperCharge |
| Screen Type | Fullview Display |
| Rear Camera Pixel | 200MP |
| Front Camera Pixel | 20MP |
| Battery Capacity(mAh) | 5110 |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 2712×1220 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.67'' |
| Operation System | Xiaomi HyperOS |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | Redmi Note 14 Pro+ 5G |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.