Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 20 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| MIL-STD-810G | No |
| IP68/IP69K | YES |
| Charging Power | 33W |
| Touch Screen | Yes |
| Other Features | 5G Mobile Phone, Sports Phone |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Bluetooth Version | YSE |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Battery Capacity Range | 7500+ mAh |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | Side-mounted, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | Adaptive Fast Charge |
| Screen Type | Water Drop Screen |
| Rear Camera Pixel | 100MP, 20MP, 2MP |
| Front Camera Pixel | 32MP |
| Battery Capacity(mAh) | 10100mAh |
| Screen Material | IPS |
| CPU Model | MTK |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1080*2400 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.72 |
| Cellular | 3G, 2G, 4G, 5 G |
| Operation System | Android 14 |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | Doogee |
| Doogee Model | S200 Plus |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| DOOGEE | S200 Plus 5G AI Rugged Phone |
| Dimensity 7300 | 4nm Octa Core 2.5GHz |
| 10100mAh Battery | 33W fast charging |
| 6.72 inches FHD+ 120Hz IPS Waterdrop screen | 1.32 inches Rear Display |
| 5G Cell phone | 5g Rugged Phone |
Instock
There are no reviews yet.