Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| Video recording resolution | 4K (2160p) 30 fps |
| IP68/IP69K | YES |
| Charging Power | 33W |
| Touch Screen | Yes |
| Other Features | Sports Phone |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Bluetooth Version | YSE |
| Battery Capacity Range | 7500+ mAh |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | Fingerprint Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | other |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | other |
| Screen Type | other |
| Rear Camera Pixel | 100MP |
| Front Camera Pixel | 20MP |
| Battery Capacity(mAh) | 10100mAh |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 2400×1080 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, FRENCH, Spanish, Italian, Turkish, KOREAN |
| Display Size | 6.72 |
| Cellular | 3G, 2G, 4G, 5 G |
| Operation System | Android 14 |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | Doogee |
| Doogee Model | S200 |
| Origin | Mainland China |
| Height | 179.5 mm |
| Width | 82.5 mm |
| Thickness | 16 mm |
| Doogee S200 rugged phone | S200 rugged phone |
| doogee s200 256gb phone | doogee s200 global version |
| Storage | 12GB RAM + 256GB ROM |
| Net weight about: | 365g |
| The package about | 624g |
| DOOGEE S200 5G rugged phone | doogee s200 rugged phone |
Instock
There are no reviews yet.