Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 11Day, 6-10H |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Band length[mm] | 263(with watch) |
| Band width[mm] | 23 |
| Weight[g] | 34.5g |
| SIM Card Slot | none |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Support Alexa | N |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Sleep Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Launch Date | 2025 |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | SF32LB523 |
| Model | L1 |
| APP Download Available | No |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | Outdoor |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Plastic |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, French, german, HEBREW, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, World Time, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, compass, Countdown |
| Brand Name | AGM |
| Display Size | 1.43 |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 220-300mah |
| Resolution | 390*450 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | No |
Instock
There are no reviews yet.