Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 13 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Fossibot Model | F105 |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| MIL-STD-810G | No |
| IP68/IP69K | YES |
| Charging Power | other |
| Touch Screen | Yes |
| Bluetooth Version | YSE |
| Rear Camera Quantity | 2 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | No |
| Biometrics Technology | Fingerprint Recognition, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | other |
| Screen Type | Water Drop Screen |
| Rear Camera Pixel | 20MP |
| Front Camera Pixel | 8MP |
| Battery Capacity(mAh) | 10300mAh |
| Screen Material | IPS |
| CPU Model | MTK |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 720×1600 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.745 |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | Flip |
| Brand Name | fossibot |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Feature1 | Rugged Smartphone |
| Feature2 | Smartphone Android |
| Feature3 | Phone |
Instock
There are no reviews yet.