Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 210 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 100 × 110 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, BOFENG |
| Origin | Mainland China |
| CNC or Not | Normal |
| Condition | New |
| Line Number | Single |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Motor Type | 2.2kw |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 220V/ 380V, 220v/380v/440V |
| Dimension(L*W*H) | 800*750*1700MM |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 20 KG |
| Power (kW) | 2.2 |
| Key Selling Points | Competitive Price |
| Name | Hole Drilling Machine |
| Usage | Woodworking Drilling Machinery |
| Function | Multi Spindle Drilling Holes |
| Type | Single Line |
| Keyword | Single Head Multihole Drilling Machine |
| Drilling box | Taiwan 16 Horizonta |
| Spindle speed | 2800r/min |
| Number of spindle | 21 |
| Drill spindle mumber | Customzied |
Instock
There are no reviews yet.