Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.29 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Theme | Animals & Nature, Transportation, Fantasy & Sci-Fi |
| Warning | Choking Hazard – Children Under 3, Choking Hazard – Children Under 3 |
| Certification | China certified (3C), Europe certified (CE), USA certified (UL), UL, CE, CCC |
| Model Number | JT685, Geoboard Mathematical Manipulative Block |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 0-3y, 3-6Y, 6-12y, 14+y |
| Color | Colorful |
| Include 1 | 1x wooden board |
| Include 2 | 30x pattern cards |
| Include 3 | A number of latex bands |
| Size | 15*15cm |
| Feature 1 | Sturdy & Durable |
| Feature 2 | Nails half driven in board |
| Feature 3 | Circle shape pegs |
Instock
There are no reviews yet.