Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 10 × 31 cm |
| Anti-wind Ability | Outdoor |
| Drone Weight | 46g |
| Takeoff Weight | 46g |
| Type Number | A200 |
| Transit Time (Days) | 10km |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| CE | Type |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode number | 1121050101 |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Model Number | A200 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 4 * AA Batteries (not included) |
| Plugs Type | USB |
| Warning | Away fire |
| Remote Distance | 150 Meters + |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 39*29*19cm |
| Charging Time | 1 hour |
| Charging Voltage | USB 5V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic, Foam |
| Brand Name | WLtoys |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.