Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 24 × 20 cm |
| Type Number | A959-A |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 6.4V 750mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 10 Minutes |
| Warning | Away Fire |
| Remote Distance | 100 Meters |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 24.5*17.5*9.4cm |
| Model Number | A959-A |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 5V USB |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Maximum Speed | 35km/h |
Instock
There are no reviews yet.