Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.386 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 27 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 12429 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | //toys.e1211.com |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 1500mAh Li-ion Battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Away Fire |
| Remote Distance | 100 Meters + |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 38.5*26*20.5cm |
| Model Number | WL 12429 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 5V USB |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.