Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Certificate Number | SZEM190101007303 |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | MODE 2 |
| Steering servo | 50 |
| Power | 390 |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Flight Time | 15 min |
| Tire Track | 172mm |
| Wheelbase | 188mm |
| Warning | take care of it |
| Remote Distance | About 100 M |
| Warranty | 30days |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30*23*11.5cm |
| Model Number | WLtoys144006-144009 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v 1300MAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | wltoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Features1 | Remote control |
| Features2 | 2.4GHz Remote Control Car |
| Features3 | High Speed Off Road Vehicles |
| Features4 | Four-Wheel Drive RC Car |
| Features5 | Powerful Racing Car Toy |
| Features6 | Flat Land Remote Control Car |
| Features7 | Sandy Land Off Road Vehicles |
| Features8 | Mud Land RC Car |
| Features9 | Gift for Kids Adults |
| Key words | wltoys, xk.124017, Brushless Motor |
| Key words2 | Rcing car, high speed |
Instock
There are no reviews yet.