Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 19 × 13 cm |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Flight Time | About 20mins |
| Warning | Look at the instructions |
| Remote Distance | About 100m |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 17.5*8*5.5CM |
| Model Number | WLtoys 284131 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | wltoys |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| charging time | 63mins |
| Power | Brushed Motor |
Instock
There are no reviews yet.