Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | ce |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 2S 3600mah |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 16 mins |
| Model Number | Wltoys battery 2S 3600mAh |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | No |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | BEYONDSKY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.