Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 23 × 14 cm |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | 75KM/H |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 8 minutes |
| Wheelbase | – |
| Warning | Away fire |
| Remote Distance | 100 M |
| Warranty | A month |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 31*20.5*11 cm |
| Torque | – |
| Model Number | WLtoys 144010 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v 1500MAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| CE | Type |
| Type Number | 144010 |
| Charge Time | 3 Hours |
| WLtoys 144010 | Brushless motor 75KM/H |
| WLtoys 144001 | 550 Brush Carbon strong motor 55KM/H |
Instock
There are no reviews yet.