Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.482 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 24 × 20 cm |
| Type Number | 144001 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | 60KM/H |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 8MIn |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | Pre-use manual |
| Remote Distance | 100M |
| Warranty | One month |
| Scale | 1:14 |
| Dimensions | 31*20.5*11cm |
| Torque | – |
| Model Number | 144001 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.