Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Type Number | 12428-A |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | none |
| Steering servo | none |
| Power | 540 motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 15 minutes |
| Tire Track | none |
| Wheelbase | none |
| Warning | none |
| Remote Distance | over 100m |
| Warranty | Factory Warranty |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 36*23*20CM |
| Torque | none |
| Model Number | 12428-A |
| Design | Motorcycles |
| Package Includes | Remote Controller, Batteries, charger, Original Box, Operating Instructions |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 1500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS, Metal, RUBBER, Plastic, PVC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.