Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 22 × 14 cm |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | brushless motor, brushless Motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Flight Time | About 8 minutes |
| Warning | Read Manual Carefully |
| Remote Distance | more than 100 meters |
| Warranty | 30 days |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 35.6*20.8*11CM |
| Model Number | WLtoys 124007 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | wltoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| charging time | About 3 hours |
Instock
There are no reviews yet.