Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| CE | Certificate |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | Brushless Motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 8min |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | – |
| Remote Distance | 100 m |
| Warranty | – |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | – |
| Torque | – |
| Model Number | 104002 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.