Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 28 × 31 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | 550motor |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | 45min |
| Wheelbase | 313mm |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 568*250*272 |
| Model Number | 104020 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 3000mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Scale of car model | 1:10 |
| brand | wltoys |
| Item number | one hundred and four thousand and twenty |
Instock
There are no reviews yet.