Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | wearable |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | POLISH, german, Italian, Russian, Portuguese, Norwegian, Spanish, FRENCH, Turkish, English |
| Application Age Group | ADULT |
| Function | Push Message |
| Brand Name | WitMotion |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Voltage Input | DC3.3-5V |
| Measurement | 3-axis XYZ Acceleration, Gyro, Angle |
| Interface | TTL/RS232 |
| Design | Built-in MPU6050 |
| Consumption Current | Typical 10mA |
| Volume | 36*51.3*15mm |
| Range | Acceleration: 16g, Angular Velocity: +-2000 degree/second |
| Output Frequency | Max 100HZ (baud rate 115200) |
| Technical Support | Provide Android App, PC software, Sample code |
| After-Sale Service | Lifetime Technical Support |
Instock
There are no reviews yet.