Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | Polish |
| Application Age Group | ADULT |
| Function | Push Message |
| Brand Name | WitMotion |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Voltage Input | 3.3-5V(TTL version), 9-36V (RS232/RS485 version) |
| Output Type | Output Type |
| High Resolution | 0.01 degree |
| Precision | 0.1 degree |
| Waterproof | IP67 Level |
| Volume | 55*37*24MM |
| High Vibration Resistance | >3500g |
| Working Temperature | -40 to +85 degree Celsius |
| Feature | Dual-axis inclination monitor |
| Angle Output | X-axis (-180 degree, 180 degree) Y-axis (-90 degree, 90 degree) |
| Interface | RS232/ TTL/RS485(Optional) |
| After-Sale Service | Lifetime Technical Support |
| Lifetime Technical Support | PC Software / Android APP / Sample Code |
| Cable Length | 1m |
| Baud Rate | (2400- 921600, Default 9600) |
| Weight | 55g |
| Insulation resistance | Larger than 100km |
Instock
There are no reviews yet.