Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Certificate Number | PJ202104055 |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 19.5x8x5cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Warranty | Other |
| Model Number | S82 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 30 minutes |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 2-5A |
| Remote Distance | 10M |
| Charging Time | other |
| Charging Voltage | 1.3v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 7-12m, 13-24m, 25-36m, 4-6y, 7-12Y, 12+y |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.