Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 16 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Travel |
| Material | plastic |
| Model Number | HD008 |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Heating element | Ceramic |
| Certification | CCC, CCC |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | No nozzle |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | CN |
| Function | Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Work Voltage | 11.1V |
| Charging voltage | 5V/9V/12V |
| Battery capacity | 15000mah |
| Charging time | 4-6H |
| Work time | 15minutes@ hot wind gear |
| Power | 200w |
| Temperature setting | 3 gears |
| Rotation speed setting | 3 gears |
| Color | white |
| Dimension | 218X124X56mm |
| Weight | 550g |
Instock
There are no reviews yet.