Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.073 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 20 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Weight[g] | 50 |
| Battery life up to[hours] | 32 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | cable |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Neodymium |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Features | waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 60dB |
| Function | for Video Game, For Mobile Phone, for Powersports, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Office, For Sleep, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Balanced Armature |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | WireLess |
| Style | Ear Hook |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DIXSG |
| Resistance | 32Ω |
Instock
There are no reviews yet.