Instock
| Weight | 0.116 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 4 cm |
| Material | Plastic |
| Battery Capacity[mAh] | 300 |
| Battery life up to[hours] | 20 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Max Output | 100mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Neodymium |
| Driver Diameter | 6mm |
| Total Harmonic Distortion | 5% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Features | With microphone, Amazon Alexa Support, Apple Siri Support, Playback Control, Google Assistant Support |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 90dB |
| Plug Type | Line Type |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, Sport, For Office, For Sleep, For Study |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | Yes |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | WireLess |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | arikasen |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32Ω |
Instock
There are no reviews yet.