Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 7 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Wireless charging |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Origin | Mainland China |
| Certification | RoHS, CE |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Wireless Hair Straightener Function | Hair Straightener |
| Wireless Hair Straightener Power Source | Electric |
| Wireless Hair Straightener Voltage | 100-240V |
| Wireless Hair Straightener Power | 35W |
| Wireless Hair Straightener Number of Pieces | One Unit |
| Wireless Hair Straightener Origin | Mainland China |
| Wireless Hair Straightener generator | PTC |
| Wireless Hair Straightener Model Number | Wireless Hair Straightener Flat Iron Usb Rechargeable Hair Straightening Curling Iron Styling Tools Cordless Hair Curler |
Instock
There are no reviews yet.