Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 6 cm |
| Origin | China Mainland |
| Model Number | Armfit Plus-25 |
| Material | abs |
| Application | Palm |
| Brand Name | komwell |
| Item Type | blood pressure |
| Certification | CE |
| Accuracy | 99% |
| Measurement range | Blood pressure/ECG monitor |
| Accessories | MICRO USB charge /DC5V |
| ECG length | 30s |
| Pulse rate range | 40 to 200 /min |
| Pulse rate accuracy | ±2 /min |
| Cuff size | 22-42cm |
| Heart rate accuracy | ±2 /min or ±2% |
Instock
There are no reviews yet.