Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 29 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes, Yes |
| Model Number | XC-12005 |
| Release Date | Fall2016 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | CANVAS |
| Insole Material | Latex Foam |
| Upper Material | CANVAS |
| Heel Type | Platforms |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | Pleated |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | EVA |
| Gender | WOMEN, Unisex |
| Brand Name | DLTNIW |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Department Name | ADULT |
| Feature | Anti-Pilling, Anti-Shrink, Anti-Wrinkle, Breathable, Eco-Friendly |
| Color | Black, Purple, Colorful, Green, Pink, Grey |
Instock
There are no reviews yet.