Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 30 cm |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | BF109(761-11) |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 12-15minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Warning | This is not a toy |
| Remote Distance | 100M |
| Warranty | n/a |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 30-40 minutes |
| Charging Voltage | 5V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | Auto Return |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.